X
GO

Freshman Critic Erin Cary University School of NSU

Sophomore Critic Maya Quinones Deerfield Beach High School

Junior Critic Nick Lopez Cypress Bay High School

Senior Critic  Eden Skopp Stoneman Douglas High School

Marketing and Publicity

Winner(s):

Ashley Cador, Sydney Wheeler, South Plantation High School,The Addams Family

 

Sound

Winner(s):

Rachel Banach, American Heritage School,Completeness

 

Lighting

Winner(s):

Loren Stoller, Paige Munguia, Joane Compas,and Crew Boca Raton Community High School,The Drowsy Chaperone

 

Sets

Winner(s):

Matthew Fread, Ryan Hartman, Nick Morelli, Cristina Rodriguez, West Boca High School,The Addams Family

 

Costumes

Winner(s):

Hannah Singer, South Plantation High School,The Addams Family

 

Make-up

Winner(s):

Marianne Alex, Amanda Helbling, Cori Rosenthal, Missy Varela, West Boca High School,The Addams Family

 

Props

Winner(s):

Emily Hunsucker, Allie Posner, Lorein Mones, Boca Raton Community High School,The Drowsy Chaperone

 

Special Effects and or Technology

Winner(s):

Valeria Castano, Sofia Garcia-Sanchez, Daniel Martinez, Matthew Moore Boca Raton Community High School,The Drowsy Chaperone

 

Stage Crew

Winner(s):

Christine Fanchini, Archbishop McCarthy High School,A Few Good Men

 

Orchestra

Winner(s):

Cousin It's Pits, South Plantation High School,The Addams Family

 

Choreography

Winner(s):

Sophie Septoff, University School of NSU,The Mystery of Edwin Drood

 

Creativity

Winner(s):

Melissa Mauer - Directing, Stoneman Douglas High School,Twelfth Night

 

Ensemble in a Play

Winner(s):

Circus Performers, Stoneman Douglas High School,Twelfth Night

 

Ensemble in a Musical

Winner(s):

Ancestors, West Boca High School,The Addams Family

 

Featured Actress in a Play

Winner(s):

Alexandria Palazzo, Archbishop McCarthy High School,A Few Good Men

 

Featured Actor in a Play

Winner(s):

Juan Arcila, Archbishop McCarthy High School,A Few Good Men

 

Featured Actress in a Musical

Winner(s):

Lena Armas, Coral Glades High School,Pippin

 

Featured Actor in a Musical

Winner(s):

Eli Flynn, Coral Glades High School,Pippin

 

Female Dancer

Winner(s):

Julia Mattos, Coral Glades High School,Pippin

 

Male Dancer

Winner(s):

Mitchell Tobin, North Broward Preparatory School,Sideshow

 

Female Vocalist

Winner(s):

Michelle Langone, University School of NSU,The Mystery of Edwin Drood

 

Male Vocalist

Winner(s):

Miles McKee, North Broward Preparatory School,Sideshow

 

Comic Actress in a Play

Winner(s):

Katrina Hickey, American Heritage School,Completeness

 

Comic Actor in a Play

Winner(s):

Kevin Fitzpatrick, Archbishop McCarthy High School,A Few Good Men

 

Comic Actress in a Musical

Winner(s):

Kelly Walsh, South Plantation High School,The Addams Family

 

Comic Actor in a Musical

Winner(s):

Kyle Valencia, West Broward High School,Legally Blonde

 

Supporting Actress in a Play

Winner(s):

Ana Hymson, Stoneman Douglas High School,Twelfth Night

 

Supporting Actor in a Play

Winner(s):

Matthew Salas, Archbishop McCarthy High School,A Few Good Men

 

Supporting Actress in a Musical

Winner(s):

Leanne Antonio, JP Taravella HS,Ragtime

 

Supporting Actor in a Musical

Winner(s):

Trevor Wayne, Boca Raton Community High School,The Drowsy Chaperone

 

Lead Actress in a Play 

Winner(s):

Erica Merlino, The Sagemont School,The Miracle Worker

 

Lead Actor in a Play 

Winner(s):

Eric Maltz, Archbishop McCarthy High School,A Few Good Men

 

Lead Actress in a Musical 

Winner(s):

Destiny Arlotta, Pine Crest School,Gypsy

 

Lead Actor in a Musical 

Winner(s):

Brendan Feingold, Boca Raton Community High School,The Drowsy Chaperone

 

Song

Winner(s):

Private Conversation, North Broward Preparatory School,Sideshow

 

Play

Winner(s):

A Few Good Men, Archbishop McCarthy High School

 

Musical

Winner(s):

The Addams Family, South Plantation High School

 

Critics Team

Winner(s):

Marjory Stoneman Douglas High School

Upcoming Shows