X
GO


Marketing and Publicity

Winner(s):           Troupe 0784 Officers, Cooper City High School, Bubble Boy

                         

Special Effects and or Technology

Winner(s):           Scott Etzi, Liam Kline, Amy Vitagliano, West Boca High School, Sister Act

                         

Hair and Make-up in a Play

Winner(s):           Alesia Boles, Alaniss Mendez, Ilene Reyes, Deerfield Beach High School, Driving Miss Daisy

                         

Hair and Make-up in a Musical

Winner(s):           Francesca Zaccor, Keja Staffa, Madison Ryder, Jade Wagner and Crew, St. Thomas Aquinas High School, You're a Good Man, Charlie Brown

                         

Sound in a Play

Winner(s):           Quinn Sampson, South Plantation High School, 26 Pebbles

                         

Sound in a Musical

Winner(s):           Alyssa Marrero, Marjory Stoneman Douglas High School, Imaginary, The Musical

                         

Props in a Play

Winner(s):           Shaylen Deyo, South Plantation High School, 26 Pebbles

                         

Props in a Musical

Winner(s):           Deanna Wallace, Mika Petruska, James Lawlor, Brooke Crockett and Crew, St. Thomas Aquinas High School, You're a Good Man, Charlie Brown

                         

Lighting in a Play

Winner(s):           Daley Eisenmann, Hadrian Schrag, South Plantation High School, 26 Pebbles

                         

Lighting in a Musical

Winner(s):           Ally Reichard, Marjory Stoneman Douglas High School, Imaginary, The Musical

                         

Costumes in a Play

Winner(s):           Eva Daskos, The Sagemont School, The Right to Remain Silent

                         

Costumes in a Musical

Winner(s):           Hailey Kelderhouse, Carly Salazar, Konrad Schneider, Anna Liendo and Crew, St. Thomas Aquinas High School, You're a Good Man, Charlie Brown

                         

Sets in a Play

Winner(s):           Juliette BeJune, Matthew Dell-Hak, Coral Glades High School, Brighton Beach Memoirs

                         

Sets in a Musical

Winner(s):           Nikolas Serrano, American Heritage School, Oklahoma

                         

Orchestra

Winner(s):           Oklahoma Pit Orchestra, American Heritage School, Oklahoma

                         

Choreography

Winner(s):           Cameron Appel and Alexandra Duffy, Marjory Stoneman Douglas High School, Imaginary, The Musical

                         

Creativity

Winner(s):           Jared Block and Andrea Pena, Direction, Marjory Stoneman Douglas High School, Imaginary, The Musical

                         

Stage Management and Crew in a Play

Winner(s):           Britni Barcelo, Archbishop Edward A. McCarthy High School, The Diary of Anne FRANK

                         

Stage Management and Crew in a Musical

Winner(s):           Jordan Braunstein, Hannah Grinbank and Ava Digilio, Marjory Stoneman Douglas High School, Imaginary, The Musical

                         

Ensemble in a Play

Winner(s):           Annex Residents, Archbishop Edward A. McCarthy High School, The Diary of Anne FRANK

                         

Ensemble in a Musical

Winner(s):           Queen of Angels Choir, West Boca High School, Sister Act

                         

Featured Actress in a Play

Winner(s):           Eva Daskos, The Sagemont School, The Right to Remain Silent

                         

Featured Actor in a Play

Winner(s):           Santiago Murillo, The Sagemont School, The Right to Remain Silent

                         

Featured Actress in a Musical

Winner(s):           Melody Burrage, West Boca High School, Sister Act

                         

Featured Actor in a Musical

Winner(s):           Jonah Warhaft, American Heritage School, Oklahoma

                         

Female Dancer

Winner(s):           Beatriz Arevalo, Cardinal Gibbons High School, Bright Star

                         

Male Dancer

Winner(s):           Roy De Oliveira, Cypress Bay High School, Rock of Ages

                         

Female Vocalist

Winner(s):           Ella Noriega, American Heritage School, Oklahoma

                         

Male Vocalist

Winner(s):           Luke Di Liddo, North Broward Preparatory School, City of Angels

                         

Comic Actress in a Play

Winner(s):           Kelly Goenaga, Calvary Christian Academy, Peter and the Star Catcher

                         

Comic Actor in a Play

Winner(s):           Matthew Dell-Hak, Coral Glades High School, Brighton Beach Memoirs

                         

Comic Actress in a Musical

Winner(s):           Adelina Marinello, American Heritage School, Oklahoma

                         

Comic Actor in a Musical

Winner(s):           Gabriel Feldenkrais, NSU University School, Peter Pan: A Musical Adventure

                         

Supporting Actress in a Play

Winner(s):           Victoria Vitale, Somerset Academy Charter School, Luna Gale

                         

Supporting Actor in a Play

Winner(s):           Christopher Muston, Archbishop Edward A. McCarthy High School, The Diary of Anne FRANK

                         

Supporting Actress in a Musical

Winner(s):           Nicole Sugarman, J.P. Taravella High School, Seussical

                         

Supporting Actor in a Musical

Winner(s):           David Prengler, Marjory Stoneman Douglas High School, Imaginary, The Musical

                         

Lead Actress in a Play

Winner(s):           Erica Gouldthorpe, Archbishop Edward A. McCarthy High School, The Diary of Anne FRANK

                         

Lead Actor in a Play

Winner(s):           Justin Cook, Archbishop Edward A. McCarthy High School, The Diary of Anne FRANK

                         

Lead Actress in a Musical

Winner(s):           Maya Petrie, West Boca High School, Sister Act

                         

Lead Actor in a Musical

Winner(s):           Reese Abrahamoff, Cooper City High School, Bubble Boy

                         

Song

Winner(s):           Upgrade Time, Marjory Stoneman Douglas High School, Imaginary, The Musical

                         

Play

Winner(s):           The Diary of Anne Frank, Archbishop Edward A. McCarthy High School

                         

Musical

Winner(s):           Imaginary, The Musical, Marjory Stoneman Douglas High School

 

Freshman Critic

                        Abbey Alder, Calvary Christian Academy

Sophomore Critic

                        Emma Sugarman, JP Taravella High School

Senior Critic

                        Rylee Berger, Cooper City High School

Junior Critic

                        Nicolas Vela, JP Taravella High School

Critics’ Team

                        JP Taravella HS

Upcoming Shows