swiss made swiss replica watches.
X
GO
First Gala Information Block

2018 Kansas City Cappies Award Recipents

Marketing and Publicity

Winner(s):

Cameron Daniel, Caroline Foster, Winnetonka High School, Aida

 

 

Special Effects and or Technology

Winner(s):

Gannon Boone, Excelsior Springs High School, Willy Wonka

 

 

Hair and Make-up

Winner(s):

Mahreen Ansari, Aareona Frazier, Myati Vonziah, Amyah Williams, Ruskin High School, Cabaret

 

 

Sound

Winner(s):

Joshua McCarroll, Raytown High School, Anatomy of Gray

 

 

Props

Winner(s):

Lizzie Daggett, Derek Rhodes, Platte County High School, Rumors

 

 

Lighting

Winner(s):

Danielle Dodd, Lia Holman, Winnetonka High School, Aida

 

 

Costumes

Winner(s):

Sydney Bailey, Monah Isenhower, Ruskin High School, Cabaret

 

 

Sets

Winner(s):

Peter Dyreng, Raymore-Peculiar High School, The Hunchback of Notre Dame

 

 

Orchestra

Winner(s):

The Hunchback of Notre Dame Pit Orcherstra, Lee's Summit High School, The Hunchback of Notre Dame

 

 

Choreography

Winner(s):

Abby Ball, Raymore-Peculiar High School, The Hunchback of Notre Dame

 

 

Creativity

Winner(s):

Cameron Daniel, Winnetonka High School, The Curious Savage

 

 

Stage Management

Winner(s):

Rachel Sims, Lee's Summit High School, The Complete Works of William Shakespeare: Abridged

 

 

Stage Crew

Winner(s):

Elizabeth Binkley, Gabby Dudding, Xavier Peterson, Tabitha Wiese, Excelsior Springs High School, Willy Wonka

 

 

Ensemble in a Play

Winner(s):

The Baker Street Irregulars, Summit Christian Academy, Sherlock Holmes and the First Baker Street Irregular

 

 

Ensemble in a Musical

Winner(s):

Nubians, Winnetonka High School, Aida

 

 

Featured Actress

Winner(s):

Harper Ross, Winnetonka High School, Aida

 

 

Featured Actor

Winner(s):

Austin Cecil, Excelsior Springs High School, Dracula

 

 

Female Dancer

Winner(s):

Sasha Trujillo, Raymore-Peculiar High School, The Hunchback of Notre Dame

 

 

Male Dancer

Winner(s):

Nate Thurman, Raymore-Peculiar High School, The Hunchback of Notre Dame

 

 

Female Vocalist

Winner(s):

Sarah Storm, Park Hill High School, The Secret Garden

 

 

Male Vocalist

Winner(s):

Jack Gerding, Lee's Summit High School, The Hunchback of Notre Dame

 

 

Comic Actress in a Play

Winner(s):

Kayleigh Peterson , Platte County High School, Rumors

 

 

Comic Actor in a Play

Winner(s):

Colin Kinnick, Platte County High School, Rumors

 

 

Comic Actress in a Musical

Winner(s):

Dani Major, Platte County High School, Legally Blonde

 

 

Comic Actor in a Musical

Winner(s):

Cody Jones, Harrisonville High School, Shrek

 

 

Supporting Actress in a Play

Winner(s):

Carly Cobden, Raytown High School, Anatomy of Gray

 

 

Supporting Actor in a Play

Winner(s):

Caleb McCarroll, Raytown High School, Anatomy of Gray

 

 

Supporting Actress in a Musical

Winner(s):

Lana Moerer, Winnetonka High School, Aida

 

 

Supporting Actor in a Musical

Winner(s):

Trevor Diepenbrock, Raymore-Peculiar High School, The Hunchback of Notre Dame

 

 

Lead Actress in a Play

Winner(s):

Danielle Dodd, Winnetonka High School, The Curious Savage

 

 

Lead Actor in a Play

Winner(s):

John Davis, Summit Christian Academy, Sherlock Holmes and the First Baker Street Irregular

 

 

Lead Actress in a Musical

Winner(s):

Julia Madison, Winnetonka High School, Aida

 

 

Lead Actor in a Musical

Winner(s):

Caleb McCarroll, Raytown High School, Fiddler on the Roof

 

 

Song

Winner(s):

Hellfire, Lee's Summit High School, The Hunchback of Notre Dame

 

 

Play

Winner(s):

The Curious Savage , Winnetonka High School

 

 

Musical

Winner(s):

Aida, Winnetonka High School

 

 

Female Critic

Winner(s):

Dani Major, Platte County High School

 

 

Male Critic

Winner(s):

Michael Schuhler, Harrisonville High School

 

 

Critic Team

Winner(s):

Platte County High School

 

ent...

Upcoming Shows